workman


کارکنان ذوب آهن کردستان

 

bullet تدوین سیاست‌های جدید برای مزد92

جزئیات ابلاغیه ویژه دستمزدی کارگران
آغاز بررسی‌های میدانی از وضعیت افزایش قیمت‌ها در سبد معیشت خانوار برای طرح در نشست تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران، به نمایندگان کارگری در استان‌ها ابلاغ شد.
به گزارش خبرنگار مهر، به زودی نشستها و چانه زنی های کارگران برای تعیین حداقل دستمزد سال 92 کارگران و همچنین جمع آوری اطلاعات برای طرح در گفتگوهای کارگران، کارفرمایان و دولت در شورای عالی کار آغاز می شود.
هم اکنون حداقل دستمزد کارگران با رقم 389 هزار و 700 تومان در سطح بسیار پایینی قرار دارد و به گفته مقامات کارگری کشور این مبلغ فقط تا 10 روز از هزینه های مورد نیاز یک خانوار کارگری در هر ماه را تامین خواهد کرد.


ادامه مطلب
  نویسنده: ׀ تاریخ: چهارشنبه پانزدهم آذر 1391 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet توقف تولید فولاد زاگرس و تعدیل ۶۲ کارگر

در كردستان رخ داد:
توقف تولید فولاد زاگرس و تعدیل ۶۲ کارگر
نبود تجهیزات و ایمن‌سازی محیط کار عامل بروز بیماری‌های ریوی شده و در مواردی پیمانکار کارگران بیمار را تعدیل کرده و سایر کارگران بیمار از ترس اخراج بیماری را تحمل می‌کنند.

در پی تعدیل ۶۲ کارگر ذوب آهن فولاد زاگرس در استان کردستان، نمایندگان این كارگران عصر دیروز با حضور در استانداری کردستان با مسئولان استانداری و مدیرکل تامین اجتماعی استان دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در كردستان، در این دیدار نماینده کارگران به مشکلات پیش آمده برای این کارخانه پرداخت و گفت: متاسفانه بعد از چند سال کار و تلاش کارگران کارخانه فولاد زاگرس کردستان در شهرستان قروه که از ۱۰ سال تا ۱۵ سال سابقه کاری داشته‌اند، به دلیل سیاستهای نادرست مدیران و مسئولان غیر متخصص بیكار شده‌اند و تاکنون کسی پاسخگوی این مشکلات نبوده است.

این كارگر خطاب به مدیران استانی گفت: مدیریت جدید این کارخانه با جذب نیروهای غیر بومی که تعداد آن‌ها به بیش از ۱۰۰ نفر می‌رسد، به کارگران قدیمی شاغل خود گفته است سر کار حاضر نشوند.

او ادامه داد: کارخانه‌ای با این عظمت که با تلاش و کوشش متخصصان و کارگران رونق گرفته است هم اکنون با اخراج ۶۰ نفر رو به نابودی و ورشکستگی رفته و ما از مسئولان می‌خواهیم قبل از اینکه این واحد نیز بطور جدی‌تری دچار مشکل شود بداد کارخانه و کارگران آن برسند.

نماینده کارگران با بیان اینکه شرایط سختی کار نیز در این کارخانه رعایت نمی‌شود، افزودند: نبود تجهیزات و ایمن‌سازی محیط کار عامل بروز بیماری‌های ریوی شده و در مواردی پیمانکار کارگران بیمار را اخراج کرده و سایر کارگران بیمار از ترس اخراج بیماری را تحمل می‌کنند.

همچنین ۲۵ نفر از کارگرانی که در لیست اخراج قرار دارند، پیش از این دچار حوادث ناشی از کار شده‌اند اما با این حال مدیران کارخانه حاضر به تمدید قرارداد آن‌ها نیستند.

در پایان این جلسه قرار بر این شد که مسئولان استانداری در طول یک هفته به بررسی مسائل پیش آمده بپردازند.

کارخانه ذوب آهن فولاد زاگرس که از سال ۱۳۸۲ به بهره برداری رسیده و بزرگ‌ترین پروژه صنعتی کردستان نام گرفته، با تولید سالانه هفت هزار تن چدن خام و اشتغال ۳۵۰ کارگر از دو ماه گذشته تولید خود را متوقف کرده است.

پایان پیام
البته مدیریت قبلی(آقای هومن نوری) حدودا 100نفر را استخدام کرد 
  نویسنده: ׀ تاریخ: چهارشنبه هفدهم آبان 1391 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet عدم مدیریت مطلوب شرکت فولاد زاگرس قروه را تعطیل کرده است


عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: عدم مدیریت مطلوب در گذشته، شرکت فولاد زاگرس قروه را تعطیل کرده است.

سید هادی حسینی شامگاه سه شنبه در جریان بازدید از شرکت فولاد زاگرس قروه افزود: دلیل تعطیلی شرکت فولاد زاگرس در مجلس بررسی و با مقصر تعطیلی این شرکت در صورتی که لازم باشد برخورد قضایی خواهد شد.

وی دلیل تعطیلی این شرکت را بی توجهی مدیران سابق شرکت عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود تا این مشکلات کمتر در کشور تکرار شود.

حسینی با اشاره به ضرورت حمایت از کار و تولید ملی، قول مساعد داد تا با حمایت کمیسیون صنایع و معادن مجلس، مشکل این شرکت حل شود.وی افزود: به منظور توسعه شرکت فولاد زاگرس قروه ظرف یک ماه آینده با حضور استاندار کردستان، اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس، مجمع نمایندگان استان و جمعی از مسوولان ملی و محلی، نشستی برگزار خواهد شد تا مشکلات و راهکارهای بخش صنعت و معدن کردستان بررسی و پیگیری شود.

19 مهر 91
  نویسنده: ׀ تاریخ: جمعه بیست و هشتم مهر 1391 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet پنج هزار و300 معدن فعال درکشور وجوددارد

معاون امور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از شش هزار و 500 معدن در کشور وجود دارد که از این تعداد پنج هزار و 300 مورد آن فعال است.
وجیه‌الله جعفری در جریان دیدار از معدن طلای داشکسن قروه کردستان افزود: در کشور بیش از 10 محدوده معدنی طلا وجود دارد که متقاضیان از جمله ادارات نیز می توانند با رعایت قانون و مقررات در این زمینه سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره به رشد 14 درصدی در اکتشاف معادن غیر فلزی و رشد سه درصدی در اکتشاف معادن فلزی در کشور گفت: 24درصد معادن کشور مربوط به سنگ های تزیینی، 47 درصد مصالح ساختمانی، هفت درصد معادن فلزی و 22 درصد معادن غیر فلزی است.

جعفری اظهار امیدواری کرد بهره برداری رسمی از معدن طلای ساریگونی قروه بتواند زمینه توسعه منطقه را فراهم کند.

معاون معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان هم گفت: پروانه بهره برداری طلای داشکسن قروه از شهریور سال 90 برای شرکت زرکوه صادر شده و قرار است در مدت 18 ماه آماده سازی، بهره برداری و کارهای عملیاتی و اکتشافی این معدن انجام شود.

بهروز قادری، ذخیره معدن طلای داشکسن قروه را 8/14 میلیون تن اعلام کرد و افزود: معدن طلای ساریگونی به صورت رسمی به شرکت قزاقستانی واگذار شده و اجرای این طرح، رشد سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی شهرستان و استان را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: در این طرح کار استخراج و فرآوری طلا با استفاده از تکنولوژی نوین و با کمترین آلودگی‌ زیست محیطی انجام می شود.

قادری افزود: برای احداث این کارخانه 150 هکتار زمین کشاورزی از کشاورزان منطقه خریداری شده است.

معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در نشست بررسی مسایل و مشکلات شرکت فولاد زاگرس شهرستان قروه گفت: طرح توسعه شرکت فولاد زاگرس قروه در سفر دوم هیات دولت مصوب شده و این طرح عملیاتی خواهد شد.

جعفری افزود: وضعیت فعلی شرکت نیازمند تعمیر اساسی است و باید تغییراتی در فضای کاری آن ایجاد شود.

وی گفت: توسعه و افزایش ظرفیت این شرکت و یا تغییر نوع محصول تولیدی آن برای کاهش مشکلات موجود این شرکت بررسی می شود.

وی با بیان اینکه این اقدام باید بر اساس مطالعه و در یک بازه زمانی یک یا دو ماه انجام شود.

وی از راه اندازی سریع مجموعه معادن پشتیبان این شرکت به عنوان یک راهکار حل مشکلات شرکت زاگرس فولاد قروه اشاره کرد و افزود: سه محدوده اکتشافی در اختیار شرکت قرار دارد که با انجام مطالعات اکتشافی، فرآوری و فروش مواد معدنی به سایر شرکت ها، امکان تامین مالی برای شرکت ایجاد خواهد شد.

جعفری، افزایش سرمایه در گردش و دریافت کمک از سایر منابع مالی را دیگر راهکار توسعه این شرکت بیان کرد و گفت: هم اکنون شرایط شرکت طوری نیست که یک روزه تصمیم گرفته شود بلکه این کار نیازمند برنامه ریزی صحیح و اصولی است.

وی همچنین یکی دیگر از راه های توسعه شرکت فولاد زاگرس را استفاده از سرمایه گذاران خارجی به عنوان شریک عنوان کرد.

رییس شرکت فولاد زاگرس شهرستان قروه نیز در این نشست گفت: ظرفیت تولید شرکت فولاد زاگرس سالانه 70 هزار تن است.

غلامرضا عالمی ظرفیت واقعی اشتغال در این شرکت را 230 نفر اعلام کرد و افزود: هم اکنون 370 نفر در این شرکت مشغول به کار هستند و این به یک معضل جدی تبدیل شده است.

وی گفت: کمبود مواد اولیه و تعمیرات اساسی کارخانه ، از مشکلات اصلی این شرکت است.

  نویسنده: ׀ تاریخ: سه شنبه هجدهم مهر 1391 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet پنج راهکار عملیاتی برای رفع مشکلات تنها کارخانه فولاد کردستان

با اجرای این طرح، علاوه بر افزایش ظرفیت تولید، فضای موجود شرکت به فضای توسعه ای تبدیل خواهد شد.

معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طرح توسعه شرکت فولاد زاگرس قروه در سفر دوم هیات دولت مصوب شده است، به بیان راهکارهایی برای رفع مشکلات تنها کارخانه فولاد در کردستان پرداخت و اظهار داشت طرح توسعه این کارخانه در دست اقدام است و حتما عملیاتی خواهد شد.
به گزارش «کردستان امروز» به نقل از ایرنا، وجیه الله جعفری روز دوشنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات شرکت فولاد زاگرس شهرستان قروه افزود: با اجرای این طرح، علاوه بر افزایش ظرفیت تولید، فضای موجود شرکت به فضای توسعه ای تبدیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه وضعیت فعلی شرکت نیازمند تعمیرات اساسی است و باید تغییراتی در فضای کاری آن ایجاد شود بر رفع مشکلات این شرکت تاکید کرد و گفت: توسعه و افزایش ظرفیت شرکت و یا تغییر نوع محصول تولیدی باید به عنوان یکی از راه های کاهش مشکلات شرکت مورد بررسی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه این اقدام باید بر اساس مطالعه و در یک بازه زمانی یک یا دو ماهه انجام شود پیشنهاد داد در این مدت فضایی برای اشتغال کارگران تعریف شود.
وی از راه اندازی سریع مجموعه معادن پشتیبان این شرکت به عنوان یکی دیگر از راهکارهای حل مشکلات شرکت زاگرس فولاد قروه اشاره کرد و گفت: سه محدوده اکتشافی در اختیار شرکت قرار دارد که با انجام مطالعات اکتشافی، فراوری و فروش مواد معدنی به سایر شرکت ها، امکان تامین مالی برای شرکت ایجاد خواهد شد.
وی افزایش سرمایه در گردش و دریافت کمک از منابع مالی دیگر را سومین راهکار توسعه این شرکت بیان کرد و گفت : هم اکنون شرایط شرکت طوری نیست که یک روزه تصمیم گرفته شود بلکه این کار نیازمند برنامه ریزی صحیح و اصولی است.
وی در پایان یکی از راه های توسعه شرکت فولاد زاگرس را استفاده از سرمایه گذاران خارجی به عنوان شریک عنوان کرد و گفت: در صورت امکان تحقق این پیشنهاد گزینه مناسبی است.
رئیس شرکت فولاد زاگرس شهرستان قروه نیز در این نشست گفت: ظرفیت تولید شرکت فولاد زاگرس سالانه 70 هزار تن است.
غلامرضا عالمی ظرفیت واقعی اشتغال در این شرکت را 230 نفر اعلام کرد و گفت: این در حالی است که 370 نفر در شرکت مشغول به کار هستند و این به یک معضل جدی برای شرکت تبدیل شده است .
وی تصریح کرد: کمبود مواد اولیه و تعمیرات اساسی آن از مشکلات اصلی این شرکت است.

تاريخ: ۱۳۹۱/۷/۱۸

  نویسنده: ׀ تاریخ: سه شنبه هجدهم مهر 1391 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet فرماندار قروه:

حل مشکلات تامین مواد اولیه ذوب‌آهن کردستان الزامی است

خبرگزاری فارس: فرماندار قروه با اشاره به مشکلاتی در زمینه تامین مواد اولیه کارخانه ذوب آهن کردستان، بر حل این مشکلات به منظور دستیابی به اهداف مدنظر تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: حل مشکلات تامین مواد اولیه ذوب‌آهن کردستان الزامی است

به گزارش خبرگزاری فارس از قروه، نادر فخری پیش از ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل قدیم و جدید ذوب‌آهن کردستان در قروه اظهار کرد: کارخانه ذوب‌آهن مجموعه‌ای است که متعلق به نظام مقدس جمهوری اسلامی است و به فرد یا گروه خاصی تعلق ندارد.

فرماندار شهرستان قروه گفت: مشاوره، همفکری و همدلی تمامی اعضای این مجموعه با مدیران استان و شهرستان زمینه توسعه و افزایش بهره‌وری این واحد را فراهم خواهد کرد.

فخری با تاکید بر پیگیری اختصاص معادنی که باید مواد اولیه را در اختیار این کارخانه قرار دهند، افزود: این امر یکی از مشکلاتی است که کارخانه ذوب آهن با آن روبه‌روست و باید برطرف شود.

وی از تخصیص 20 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای جاده مواصلاتی کارخانه ذوب آهن به محور بیجار خبر داد و گفت: این طرح به طول 12 کیلومتر و با پیشرفت فیزیکی 44 درصد در دست اجراست.

فرماندار شهرستان قروه خاطرنشان کرد: قرارداد این پروژه 39 میلیارد و 420 میلیون ریال است و عملیات اجرایی آن از اردیبهشت ماه سال‌جاری آغاز شده و ظرف مدت 18 ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

در این مراسم با تقدیر از خدمات هومن نوری، غلامرضا عالمی به عنوان مدیرعامل جدید کارخانه ذوب‌آهن کردستان معرفی شد.

  نویسنده: ׀ تاریخ: چهارشنبه بیست و دوم شهریور 1391 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet احتمال ارائه پیشنهاد تغییر حداقل دستمزد91

نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با اعلام اینکه احتمالا برخی تلاش‌ها برای افزایش دوباره حداقل دستمزد در نیمه دوم سال‌جاری صورت خواهد گرفت، گفت: رصد تغییرات قیمت‌ها در تمام استان‌ها انجام می‌شود.
ابوالفضل فتح الهی در گفتگو با مهر از تشکیل کمیته های مختلف کاری برای انجام بررسی های ماهیانه تغییرات قیمت سبد معیشت خانوار به منظور تدوین بهترین پیشنهاد کارگران در جلسات تعیین حداقل دستمزد خبر داد و گفت: تمامی انجمن های کارگری عضو کانون عالی، موظف به رصد قیمت ها در همه استان های کشور شدند.
نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران اظهار داشت: همچنین موظف شده اند تا تغییرات قیمتی اقلام مصرفی خانوار و نرخ های تورم را از وزارتخانه ها و نمایندگی های آن در استان ها دریافت کنند.
فتح الهی با تاکید بر اینکه برای دستیابی به بهترین روش تغییر حداقل دستمزد، باید کارها از ابتدای هر سال تا روزهای پایانی آن ادامه یابد، افزود: باید گفت امروز که در ماه پایانی نیمه اول سال قرار داریم، بررسی ها نه تنها زود آغاز نشده است بلکه دچار تاخیر زمانی نیز هستیم.
این مقام مسئول کارگری کشور بیان داشت: همچنین در ماههای آینده نرخ تورم و گزارشات تغییرات قیمت بانک مرکزی و مرکز آمار ایران را در کنار یکدیگر قرار خواهیم داد و با مطابقت آمارها، تلاش می کنیم تا نظرات کارگران را با همراهی سایر گروه های کارگری تدوین و آماده ارائه به شورای عالی کار کنیم.
وی ادامه داد: برای پرهیز از عجله و ارائه نرخ های غیرکارشناسی در تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران، باید بررسی ها را در ماه های مختلف سال دنبال کنیم و با رصد همه تغییرات بتوانیم پیشنهاد نهایی خود را ارائه کنیم.
نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران گفت: به تازگی در نشست هایی که با تامین اجتماعی داشتیم بر تغییر حقوق بازنشستگان در نیمه دوم سال جاری تاکید شده و قرار است در این زمینه برخی بررسی ها نیز صورت گیرد.
به گفته فتح الهی، امکان ارائه این پیشنهاد برای بررسی وضعیت معیشتی کارگران و تغییر دوباره حداقل دستمزد در نیمه دوم سال وجود دارد.
این مقام مسئول کارگری کشور تصریح کرد: متاسفانه افزایش حداقل دستمزد سال جاری کارگران به میزان 389 هزار و 700 تومان بر اساس نرخ تورم واقعی نبوده است. همواره برای دولت این نگرانی وجود داشت که اگر حداقل دستمزد امسال کارگران بیشتر از بازنشستگان و کارمندان باشد، ممکن است انتظاراتی را در آنها ایجاد کند.
وی همچنین به برنامه دولت برای اجرای فازدوم هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و اظهار داشت: در زمان تعیین حداقل دستمزد سال جاری، دولت اعلام کرده بود که اگر حداقل دستمزد امسال کارگران با درصد بالا افزایش یابد، ممکن است اجرای فازدوم هدفمندی یارانه ها را با چالش هایی همراه کند که البته تا به امروز هم اجرا نشده است.
فتح الهی در پایان به این مطلب اشاره کرد که حداقل دستمزد 389 هزار و 700 تومانی امسال کارگران بر مبنای حداقل ها بوده است و نرخ تورم و سبد معیشت کارگران چندان در آن تاثری نداشته است

  نویسنده: ׀ تاریخ: چهارشنبه بیست و دوم شهریور 1391 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet نگاهي به تاريخچه روز جهاني كارگر
براي بررسي هرچه دقيق‌تر روز كارگر، مروري در پايگاه‌هاي اطلاعاتي اينترنت بسيار مفيد است، چرا كه در سايت‌هاي مختلف با ارائه اسناد و مدارك، تاريخ روز كارگر به گونه‌اي بيان شده است كه گاه كاملا متناقض با هم به نظر مي‌رسند.

الف) ساموئل گامپرس، موسس و رياست فدراسيون كار آمريكا مي‌گويد: «اساسا روز كار با ساير جشن‌هاي ساليانه كشور، از هر نظر تفاوت دارد. ساير جشن‌ها همگي به جنگ‌ها و نبردهاي مردان شجاع با يكديگر، كشمكش‌ها و ناسازگاري‌هاي ناشي از حرص و قدرت، يا پيروزي ملت ما بر ملت‌هاي ديگر، با درجات كمتر يا بيشتر وابسته هستند. حال آنكه در روز كار هيچ فرد، فرقه، طبقه يا ملتي فداي ديگري نشده است.» 

اولين دوشنبه هر ماه سپتامبر، روز كار، به وسيله نهضت كارگران پديد آمد كه اين روز به موفقيت‌هاي اجتماعي و اقتصادي كارگران آمريكايي اهدا شده است. اين امر يك احترام ملي ساليانه براي همگامي با كارگراني است كه با توانايي‌هاي خويش، موفقيت، كاميابي و آغازي نوين براي كشورمان به ارمغان آورند. 


ادامه مطلب
  نویسنده: ׀ تاریخ: چهارشنبه ششم اردیبهشت 1391 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet جوابيه حراست كارخانه فولاد زاگرس و پاسخ ايلنا
  
جوابيه حراست كارخانه فولاد زاگرس و پاسخ ايلنا


در خصوص تقاضای کارگران مبنی بر عدم ایمن سازی محیط کار که باعث بیماری های زودرس گردیده است این شرکت نیز خود اعتراض داشته و بارها موضوع را به مقامات بهداشت و درمان استان منعکس کرده است.

ایلنا: به موجب قانون مطبوعات این شرکت نسبت به خبر مورخ 27/1/1391 با کد خبری 256036 و 256182 مندرج در سایت آن خبرگزاری محترم شدیدا اعتراض دارد و لذا تقاضا دارد عین پاسخ این شرکت به مطالب کذب، دور از واقع و تشویش کننده اذهان عمومی در سال تولید ملی را در همان پایگاه جهت تنویر افکار عمومی و روشن شدن حقایق منتشر نماید اگر چه در جای خود حق شکایت به دادگاه مطبوعات برای این شرکت محفوظ خواهد بود. 

1-حدود 20 نفر از کارگران به تحریک برخی از عوامل متخلف و دارای پرونده تخلفاتی و عناصر مسئله دار با مراجعه به فرمانداری محترم شهرستان قروه درخواست هایی را که بعضا نابجا و ناروا بوده است عنوان کرده اند و لذا چگونه آن خبرگزاری محترم این تعداد اندک را 150 نفر اعلام نموده است که خود جای تامل دارد. 
2-شرکت فولاد زاگرس در سال 1390 و برای اولین بار در طول حیات این شرکت با حداکثر توان و ظرفیت کامل به تولید شمش چدن به میزان سالیانه 70000 هزار تن اقدام نموده و لذا عدد 7000 تن مندرج در متن خبر آن خبرگزاری کذب محض می باشد. 
3-به موجب ماده 24 قانون کار، کارفرما مکلف است برای قراردادهای کار(کار معین یا مدت موقت) برای هر سال سابقه براساس آخرین حقوق مبلغی معادل یک ماه حقوق به عنوان مزایای پایان کار به کارگردان شریف زحمت کش پرداخت نماید و لذا نه تنها هیچ اجباری برای تسویه حساب کارگران عزیز نبوده است بلکه به موجب قانون و توصیه مسئولان ذیربط اداره کار استان کردستان و شهرستان قروه حقوق قانونی آنان توسط بهره بردار در کمال با رضایت و آرامش خاطر پرداخت شده است و از این بابت هیچ اعتراضی وجود نداشته است. 
4-خبر سراسر کذب اخراج کارگران صحت نداشته است و تاکنون 1 نفر حتی اخراج نگردیده بلکه کسانی که در مدیریت گذشته به ناحق احراج گردیده اند مجددا بازگشت بکار شده اند و از طرفی تمام تلاش مدیرعامل محترم شرکت فولاد زاگرس بکارگیری حدود 70 نفر از نیروهای بومی منطقه به ویژه جوانان عزیز از بین خانواده های محترم شهدا، ایثارگران و جانبازان روستاهای محروم اطراف کارخانه بوده است که این اقدام در نوع خود بی نظیر بوده و لذا نه تنها اخراج نیروهای سابق کارخانه حقیقت ندارد بلکه تلاش برای اشتغال جوانان ایثارگر، متعهد و متخصص در دستور کار، بوده و عمل شده است. 
توضیحا افزایش نیروی کار بنابر فشار مضاعف اداره کل شهرستان قروه مبنی بر اجرای ماده 52 قانون کار در خصوص مشاغل سخت و زیان آور بوده که از این حیث ماهیانه حداقل 300 میلیون تومان جهت پرداخت حقوق و مزایای آنان به شرکت تحمیل گردیده است. آیا این اقدام مدیرعامل که به تایید و گواهی مقامات مسئول استان کردستان و شهرستان قروه در نوع خود بی سابقه بوده و فرصت های شغلی جدیدی برای جوانان بیکار بومی منطقه ایجاد کرده است جای تقدیر دارد یا تغییر وی؟!! 
5-در خصوص تقاضای کارگران مبنی بر عدم ایمن سازی محیط کار که باعث بیماری های زودرس گردیده است این شرکت نیز خود اعتراض داشته و بارها موضوع را به مقامات بهداشت و درمان استان منعکس کرده است لیکن توصیه آنان به عقد قرارداد با تنها پزشک متخصص طب کار و عدم پذیرش او برای معرفی کارگران بیمار به کمیسیون های پزشکی مربوطه خود موضوعی است که مسئولان ذیربط بهداشت و درمان استان می بایست پاسخگو باشند. 
6-تمام تلاش مدیران شرکت ادامه کار کارخانه برای تولید شمش چدن بوده و هست که متاسفانه به دلیل عدم همکاری برخی شرکت های تامین کننده مواد اولیه کارخانه به ویژه کک سازی زرند از یک طرف و خودداری شرکت های فولاد ساز شمش چدن کارخانه ذوب آهن کردستان را به قیمت به مراتب کمتر از قیمت قراضه آهن می کنند و لذا تولید و استمرار کار را با مشکل روبرو ساخته اند که مدیران متعهد و مسئول کارخانه تحت هر شرایطی به تولید ادامه داده و خواهند داد.
7-افزون بر موارد فوق اینک که مقدمات ایجاد طرح توسعه کارخانه فراهم شده و مشاور محترم نیز مستقر گردیده و بزودی پیمانکار خارجی با هماهنگی مقامات مسئول صنعتی و معدنی کار خود را شروع خواهند کرد طرح این مسائل از جانب عده ای که همواره در همه حال مانع اجرای طرح توسعه بوده اند به همراه گزارش خلاف واقع آن خبرگزاری به نظر گناهی نابخشودنی است که از درگاه خداوند برای همه آنان طلب استضفار می نماییم. 
8-اگر گوینده مطالبی که آن خبرگزاری اقدام به انتشار آنها کرده است،‌یک نمونه از کارگرانی بوده باشد که به علت حادثه کار، بیمار شده و اخراج گردیده است به عنوان مصداق ارائه نمایید قطعا سایر موارد مورد ادعا که همگی دور از انصاف و واقعیت بوده نیز مصداق پیدا می کند و لذا مجددا مسئولان محترم و آن خبرگزاری را به رسالت خطیر مطبوعاتی آگاه ساخته و درخواست می نماییم قبل از کشف حقیقت و روشن شدن واقعیت از انتشار اینگونه اخبار در سال تولید ملی که فقط جذبه سیاه نمائی داشته و اشتغال جوانان عزیز فرآیند تولید را دچار خدشه می سازد خودداری نمایند انشالله که این اقدامتان مرضی خداوند رحمان قرار گیرد. 
9-ضمنا توجه مسئولان آن خبرگزاری را به این مسئله مهم معطوف می دارد که فرماندار محترم و عزیز شهرستان قروه با اقدام به موقع و تشکیل جلسه به شورای تامین شهرستان موضوع پیگیری و با حضور مسئولان این شرکت پاسخ های لازم به نمایندگان شریف کارگران عزیز کارخانه ارائه شد که در پایان جلسه کارگران ضمن اظهار ندامت مبنی بر عدم آگاهی از قوانین و مقررات تامین اجتماعی و اداره کار معترف شدند به تحریک برخی عناصر مسئله دار که در جای خود توسط مسئولان انتظامی و امنیتی بسزای اعمال خویش خواهند رسید به این موضوع دامن زده و خوستار انعقتاد قرارداد کار گردیده اند که بنابر مصوبه همان جلسه تمامی کارکنان در حال حاضر قراردادهای شغلی خود را با بهره بردار منعقد نموده و حقوق و مزایای خود را طبق قوانین و مقررات مربوطه دریافت خواهند کرد. 
10-در پایان افزون بر مطالب فوق ذکر این نکته بسیار مهم خالی از لطف نخواهد بود که در شرایط بحرانی و اقتصادی کارخانه همین کارگران عزیز با کمتر از 15 روز کار در اسفند ماه حقوق و مزایای کامل خود را در آن ماه دریافت داشته و حقوق و مزایای فروردین ماه سال 1391 آنان نیز در مراحل پرداخت می باشد این وضعیت زمانی بیشتر معنا پیدا می کند که جهت آگاهی مسئولان آن خبرگزاری و تنویر افکار عمومی یادآوری نماییم که در سال 1390 کلیه مایحتاج زندگی شامل گوشت، روغن، برنج، حبوبات، قند و شکر و حتی لوازم التحریر فرزندان عزیز این کارگران حداقل هر دو ماه یکبار به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گرفته است. همچنین در راستای اقدامات فرهنگی و رفاهی اکثر کارگران عزیز با خانواده محترم خود و با هزینه شرکت به مشهد مقدس در نوبت های مختلف و در بهترین هتل ها اعزام و اسکان داده شده اند حال خود بخوانید از حدیث مفصل. 
از خداوند رحمان می خواهیم به همه خدمت گزاران توفیق خدمت عطا فرمایند. 

توضيح ايلنا: 

ادبيات اين جوابيه‏، ما را از انتشار پاسخي مفصل بي نياز مي‌كند اما با عنايت به بند هشتم كه تصريح دارد «در صورت معرفي يكي از كارگراني كه به دليل بيماري ناشي از كار، شغل خود را از دست داده است تمامي ادعاهاي اين جوابيه تكذيب مي‌شود» لازم مي دانيم به مخاطبان‌مان اطلاع دهيم كه طي گفتگو با يكي از كارگران مصدوم اخراجي به نكات جديدي درباره برخورد شركت پيمانكار نيروي انساني اين كارخانه با كارگران پي برده‌ايم كه پس از بررسي مدارك ارسال شده اين كارگر اخراجي از پزشكي قانوني و اداره كار اين شهرستان در آينده نزديك منتشر خواهند شد. 
در ضمن اين خبرگزاري از شنيدن خبر پرداخت كامل حقوق و تمديد قرار داد كارگران يك روز پس از انتشار نامه كارگران ابراز خرسندي مي‌كند. 


پایان پیام

1391/2/2 - 15:59:38 
کد خبر : 257878  

  نویسنده: ׀ تاریخ: چهارشنبه ششم اردیبهشت 1391 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet حداقل دستمزد سال 91 کارگران تعیین شد

به گزارش خبرگزاری مهر، شورای‌عالی کار متشکل از نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در نشست دیروز بعدازظهر خود حداقل دستمزد سال آینده کارگر و مشمولان قانون کار را به میزان 389 هزار و 754 تعیین و تصویب کرد. در همین حال، بن نقدی کارگری هم از 28 به 35 هزار تومان افزایش یافت، ضمن این که پایه سنواتی روزانه 250 تومان تعیین شد. براساس مصوبه شورای‌عالی کار، میزان افزایش دستمزد سایر سطوح درآمدی هم 7 درصد به اضافه روزانه 12 هزار و 93 ریال تعیین شد.حمزه درواری، عضو شورای‌عالی کار در این باره گفت: در این جلسه حق مسکن 10 هزار تومان، حق اولاد برای دو نفر 77 هزار و 940 تومان و حداقل دریافتی هر کارگر در مجموع 512 هزار و 640 تومان توافق شد.بر اساس این گزارش، مرکز آمار ایران در جدیدترین گزارش خود به شورای‌عالی کار، نرخ تورم در دوازده ماهه منتهی به بهمن‌ماه امسال را 5/26 درصد اعلام کرده بود.
پیشنهادهای کارگران و کارفرمایان
پیشنهاد غیر‌رسمی دولت در جلسه دیروز شورای‌عالی کار افزایش حدود 18 درصدی حداقل دستمزد سال آینده کارگران بود. البته پیشنهاد کارگران افزایش 42 درصدی و پیشنهاد کارفرمایان افزایش 12 درصد حداقل دستمزد سال آینده بود که در نهایت بر سر افزایش 18 درصدی آن توافق شد. در همین حال، نمایندگان کارفرمایان در این جلسه با انتقاد از واردات بی‌رویه کالا به کشور، تضعیف تولید داخلی را نتیجه این امر عنوان و اعلام کردند که به همین دلیل، توانایی افزایش بیش از حد دستمزد برای سال آینده را ندارند. نمایندگان کارگران هم در این جلسه اصرار و تاکید داشتند که ماده 41 قانون کار - افزایش دستمزدها براساس نرخ تورم و سبد معيشتی خانوار - به صورت دقیق اجرا شود. نمایندگان کارگران برخلاف نظر کارفرمایان گفتند سهم هزینه‌های دستمزد از کل هزینه های کارفرمایان تنها 8 درصد است. بر همین اساس، ادعای عدم توانایی کارفرمایان برای افزایش مزد 91 غیرواقعی است. 

  نویسنده: ׀ تاریخ: پنجشنبه بیست و پنجم اسفند 1390 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet چهار درصد حق بیمه مشکل اصلی کارگران
عباسی در گفتگو با مهر:
چهار درصد حق بیمه مشکل اصلی کارگران مخابرات راه دور فارس است
شیراز - خبرگزاری مهر: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: عدم پرداخت چهار درصد حق بیمه از جانب کارفرمایان مشکل اصلی کارگران کارخانه مخابرات راه دور استان است.

عباس عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کارگران مخابرت راه دور شیراز تصریح کرد: تمامی برنامه ریزی ها برای بازنشسته کردن بخش زیادی از کارگران واجد شرایط انجام شده و در این راستا بیمه تامین اجتماعی استان فارس بهترین همکاری را داشته است.

وی ادامه داد: در زمان بازنشستگی باید حق بیمه پرداختی از جانب کارفرمایان پرداخت شود که در این راستا به دلیل عدم همکاری مسئولان این کارخانه طی سالهای گذشته این حق بیمه پرداخت نشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس تصریح کرد: مراحل بازنشسته کردن کارگران به خوبی در حال انجام بود تا اینکه این بحث مطرح شد و امروز با توجه به تمامی همکاریهای سازمان تامین اجتماعی استان فارس این مشکل نیز با همکاری این سازمان قابل رفع شدن است.

عباسی یادآورشد: در حال حاضر این کارخانه به صورت هیئت نظارت اداره می شود و هیچکدام از صاحبان قبلی این کارخانه برای رفع این مشکل اقدامی نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه رای مشاغل سخت و زیان آور تمامی کارگران این کارخانه صادر شده، گفت: در بخش مربوطه به اداره کار تمامی مباحث انجام شده و خارج از نوبت به مشکلات کارگران مخابرات راه دور رسیدگی و رای همگی این افراد صادر شده است.

  نویسنده: ׀ تاریخ: دوشنبه بیست و دوم اسفند 1390 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet قوانین جدید بازنشستگی با ۱۰ سال سابقه بیمه

با تصویب آیین‌نامه اجرایی بند (۹۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور توسط هیات دولت، صندوق تامین اجتماعی مکلف شد از این پس حقوق بازنشستگی افرادی را که حداقل ۱۰ سال حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت کرده‌‌اند و واجد شرایط این آیین‌نامه هستند، پرداخت کند. با اجرایی شدن این قانون، پیش‌بینی می‌شود گام بلندی در جهت رفاه و تامین اجتماعی قشر زیادی از بیمه‌شدگان که به هر دلیل نتوانسته‌اند سقف پرداخت سنوات بیمه خود را تا ۲۰ سال پر کنند، تامین شود.

پیش از این بسیاری از بیمه‌شدگان که به دلیل بیماری و ازکارافتادگی، تعطیلی سازمان یا نهادی که در آن کار می‌کردند، امتناع کارفرماها از پرداخت حق بیمه آنها و دلایل دیگر، قادر به ادامه پرداخت بیمه نبودند، نمی‌توانستند از حق بیمه خود بهره‌مند شوند و در واقع پرداخت ۱۰ ساله یا بیشتر حق بیمه آنها برای گذران دوران پیری به دردشان نمی‌خورد.

کارشناسان بر این باورند با اجرای مصوبه هیات وزیران اکنون گام مثبتی برای حل مشکلات این دسته از بیمه‌شدگان برداشته می‌شود.


ادامه مطلب
  نویسنده: ׀ تاریخ: پنجشنبه سیزدهم بهمن 1390 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet امنيت شغلي كارگران با نهادينه‌كردن قراردادهاي موقت از بين مي‌رود


تعريف نامشخص در مورد كار دائم، كار موقت و كار معين و نهادينه كردن قراردادهاي موقت در كار دائم موجب از بين رفتن امنيت شغلي كارگران مي‌شود.
غلامرضا توكلي ـ عضو هيات مديره كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارگري ـ در گفت‌وگو با خبرنگار كار و اشتغال خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) درباره ايجاد قراردادهاي موقت در كشور و از بين رفتن امنيت شغلي كارگران اظهار كرد: بعد از راي هيات عمومي ديوان عدالت اداري در مورد تبصره دو ماده هفت قانون كار، كارفرمايان توانستند با استناد به آن راي از قراردادهاي موقت در كارهاي دائم استفاده كنند و به دوران قراردادهاي دائم خاتمه دهند.
وي ادامه داد: از اين رو امنيت شغلي براي كارگران از بين رفت اما هيچ مسوول و تصميم‌گيرنده‌اي براي جلوگيري و پايان دادن به اين مشكل براي كارگران اقدام نكرد.
توكلي با بيان اين‌كه در قانون رفع موانع توليد مقرراتي به قانون كار اضافه شد كه هر گونه اميد براي امنيت شغلي كارگران را از بين مي‌برد، تصريح كرد: در تدوام چنين اقداماتي در سال جاري پيش نويسي از سوي دولت براي اصلاح قانون كار ارائه شد كه اساس و مبناي آن نهادينه كردن قراردادهاي موقت در كار دائم و از بين بردن امنيت شغلي كارگران است.
اين عضو هيات مديره كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارگري گفت: به همين جهت از ارائه يك تعريف در مورد كار دائم، كار موقت و كار معين خودداري شده تا همه چيز كارگران از آن‌ها گرفته شود.
وي درباره برقراي نظام استاد و شاگردي در كشور و تاثيرات آن بر امنيت شغلي كارگران اظهار كرد: طرح و پيگيري اين نظام همزمان با ارائه پيش نويس اصلاح قانون كار كه داراي پايه و اساس قانوني نيست يكي ديگر از شگردهاي كساني است كه داراي تفكر استثمار كارگران هستند.
توكلي افزود: مسلما طرح نظام استاد و شاگردي آخرين حربه‌ تفكر استثماري عليه كارگران نيست و قطعا از اين گونه طرح‌ها و برنامه‌هاي ضد كارگري فراوان است كه هر كدام در موقع ضرورت مطرح مي‌كند.
اين عضو هيات مديره كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارگري در پايان خاطرنشان كرد: ‌در اين صورت فعالان و مسوولان تشكل‌هاي كارگري بايد هوشيارانه و با دقت و منطق قوي با اين گونه برنامه‌ها و روش‌ها برخورد و موضع لازم را در مورد اين تفكر و اقدامات اتخاذ كنند.
3 دی 1390 9:44

  نویسنده: ׀ تاریخ: سه شنبه سیزدهم دی 1390 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet وام مشاغل خانگی
سایت ثبت نام وام مشاغل خانگی

متقاضیان دریافت وام مشاغل خانگی می توانند وارد لینک زیر شوند و مراحل ثبت نام را انجام دهند

  نویسنده: ׀ تاریخ: یکشنبه بیستم آذر 1390 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet اعطای کارت خرید اعتباری به 100 هزار کارگر
شیخ الاسلامی خبر داد:

وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان امسال به 100 هزار نفر از کارگران کارت خرید اعتباری تعلق می گیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا شیخ الاسلامی روز دوشنبه در حاشیه همایش تبیین راهبردهای بازنگری در قانون تامین اجتماعی در مورد اختلاف وزارت بهداشت و تامین اجتماعی بر سر مطالبات و بدهیهای یکدیگر، افزود: اختلاف خاصی در این خصوص وجود ندارد و طی سال گذشته فاصله پرداختی تامین اجتماعی به بیمارستانهای وزارت بهداشت به 4 ماه رسیده است در صورتیکه در گذشته یک سال بوده است.
وی با اشاره به اینکه فاصله مورد نظر ما 3 ماه است، گفت: با توجه به تلاشهای صورت گرفته مشخص است که مسئولان تامین اجتماعی نیز سعی دارند که فاصله پرداخت بدهیها را کمتر کنند.
به گفته وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، برنامه ریزی لازم در این خصوص انجام شده تا مبالغی را به عنوان تنخواه در اختیار وزارت بهداشت قرار دهیم برای اینکه پیشاپیش به بیمارستانها ارائه کند تا دیگر این مسائل به این شکل در رسانه ها  مطرح نشود.
شیخ الاسلامی با اشاره به اینکه هزینه های درمان بسیار زیاد است، افزود: اعتبارات و منابع وزارت بهداشت نیز زیاد است و در مقابل بدهی ما قابل نفی نیست.
وی در پاسخ به اینکه آیا وزارت بهداشت به تامین اجتماعی بدهکار است یا برعکس، افزود: تامین اجتماعی به وزارت بهداشت بدهکار است و اساسا وزارت بهداشت خدمت ارائه می دهد و تامین اجتماعی خریدار خدمت است. بنابراین ما باید هزینه ها را پرداخت کنیم .
شیخ الاسلامی گفت: البته وزارت بهداشت نیز مبالغی در زمینه داروها و مصدومان ترافیکی به تامین اجتماعی بدهکار است.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در مورد اشتغال 2 و نیم میلیون نفری که در گذشته وعده داده بود نیز افزود: آمار به روزی را در این خصوص در دست ندارم اما محور فعالیت در مورد ایجاد اشتغال استانداریها هستند.
به گفته شیخ الاسلامی، معاونین رئیس جمهور باید اشتغال را سرلوحه فعالیتها و ماموریتهای امسال خود قرار دهند و با حذف موانع کسب و کار، ظرفیتهای لازم را برای فعالیتهای اقتصادی ایجاد کنند که اشتغال سرلوحه آن است.
وی در مورد کارت خرید اعتباری کارگران نیز افزود: طرح کارت خرید اعتباری برای کارگران چندی قبل طراحی و به شورای عالی اشتغال ارسال شد و قرار بود در سیستم بانکی کشور و وزارت بازرگانی اجرایی شود اما با توجه به دلایلی سرعت و دقت کافی را در اجرا بدست نیاورد بطوریکه مشکلات نظام بانکی مانع اجرایی شدن آن شد.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: هم اکنون سه بانک در اختیار ما قرار دارد که با استفاده از منابع و ظرفیتهای بانکها، این کارت خرید تا پایان سال اجرایی می شود.
شیخ الاسلامی افزود: براساس برنامه ریزیهای انجام شده تا پایان امسال 100 هزار نفر از کارگران تحت پوشش این طرح قرار گرفته و کارت خرید اعتباری دریافت می کنند.
به گفته وی، در مرحله اول اقشار ضعیف تر و کم درآمدتر کارگران قرار دارند به طوریکه کارگران معدن زغال سنگ در اولویت هستند.

  نویسنده: ׀ تاریخ: یکشنبه سیزدهم آذر 1390 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet بازدید استاندار کردستان از روند اجرای 2 طرح عمرانی در قروه


استاندار کردستان دیروز از روند اجرای 2 طرح عمرانی در قروه بازدید کرد.

این طرحها شامل طرح توسعه ی مجموعه ی تفریحی سیاحتی سراب شامل سنگفرش،نصب آبنما،سکوی نشیمن و دیوار چینی اطراف دریاچه ی سراب با اعتباری بالغ بر 19 میلیارد و 500 میلیون ریال از اعتبارات استانی و با پیشرفت فیزیکی 70 درصد بود که در زمینی به مساحت 8 هکتار از مجموع مساحت 40 هکتاری این جاذبه ی گردشگری در حال اجراست و تا خرداد ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید که استاندار کردستان در این بازدید نسبت به افزایش اعتبارات این طرح برای اجرای مناسب قول مساعد داد.

طرح ساماندهی ورودی روستای قلعه به طول هزارو 300 متر مربع دیگر طرح عمرانی بود که علیرضا شهبازی از روند اجرای آن بازدید کرد.

این طرح با اعتبار مصوب 2میلیارد ریال از محل اعتبارات ستاد حوادث غیرمترقبه توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با پیمانکاری سازمان همیاری شهرداریها ی استان در دست اجراست که تاکنون تنها 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و نابسامانی آن موجب انتقاد مردم قلعه شده است.

استاندار کردستان در این بازدید با انتقاد از از روند اجرای این طرح خواستار تسریع در اجرای آن از سوی پیمانکار شد و از افزایش 120 مترمربع به طول این طرح تا شهر قروه خبر داد.

  نویسنده: ׀ تاریخ: جمعه یازدهم آذر 1390 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet امضای قرارداد توسعه کارخانه ذوب آهن کردستان با طرف چینی


امضای قرارداد توسعه کارخانه ذوب آهن کردستان با طرف چینی 
کردپرس: قرارداد طرح بهسازی و توسعه کارخانه ذوب آهن کردستان ظهر پنجشنبه با هیاتی چینی امضا شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان؛ علیرضا شهبازی در دیدار با هیئت چینی که جهت امضای قرارداد طرح توسعه کارخانه ذوب آهن کردستان به سنندج سفر کرده بود گفت: سرمایه گذاری بلند مدت و تقویت زیرساخت ها به منظور توسعه استان و ایجاد اشتغال پایدار از اصلی ترین برنامه های کاری مدیریت ارشد استان است .
استاندار کردستان بهسازی واحدهای تولیدی صنعتی و کارخانجات استان را از اولویت های کاری مسئولان و مدیران اقتصادی عنوان کرد و گفت: ضروری است همراه با بهسازی، توسعه این واحدها در دستور کار قرار گیرد تا با یک شیب آرام اما مطمئن شاهد شکوفایی اقتصاد منطقه باشیم .
در این دیدار حاج مصطفی سرپرست هیئت چینی اظهار داشت: طرح تعویض به جای تعمیر که برای اولین بار در کشور در کارخانه ذوب آهن کردستان اجرا می شود باعث افزایش حجم کوره از 100 مترمکعب به 318 مترمکعب شده که این افزایش حجم، ظرفیت کنونی تولیدات فولادی این کارخانه که 70 هزارتن در سال است را به 400 هزارتن افزایش داده و 500 نفر هم اشتغالزایی دارد .
این شهروند چینی که از مسلمانان آن کشور است ادامه داد: تزریق زغال به جای کک متالوژی از خصوصیات بارز این طرح است که در قیمت تمام شده محصول نهایی یعنی شمش چدن و به تبع آن فولاد تهیه شده بسیار موثر بوده و از کیفیت بالاتر نیز برخوردار است .
حاج مصطفی در پایان اظهار داشت: همزمان با بهسازی،  طرح بلند مدتی اجرا می شود که به موجب آن ظرفیت تولید کارخانه به 2 میلیون تن فولاد خام در سال افزایش می یابد.
گفتنی است: دریافت محصول نهایی کارخانه بجای وجه نقد و دانش فنی ( بای بک ) از مشخصات بارز قرار داد منعقده بین مسئولان کارخانه فولاد کردستان و هیئت سرمایه گذار چینی است .

کد مطلب: 16930  |  تاريخ: ۱۳۹۰/۸/۱۹ |  ساعت: ۱۹ : ۱۲

  نویسنده: ׀ تاریخ: پنجشنبه بیست و ششم آبان 1390 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet آخرین وضعیت واگذاری سهام عدالت کارگران


مدیرعامل اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت با تشریح آخرین وضعیت واگذاری سهام عدالت کارگران، گفت: تاکنون حدود 41 میلیون و 300 هزار نفر برای دریافت سهام عدالت ثبت نام کرده اند و از این تعداد حدود 39 میلیون و 175 هزار نفر قطعا سهام عدالت خود را دریافت کرده اند.
به گزارش خبرنگار مهر داریوش پاک بین دبیرکل جدید اتاق تعاون ایران امروز در بازدید از هجدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از غرفه خبرگزاری مهر بازدید کرد.
پاک بین آخرین وضعیت حضور خود در اتاق تعاون ایران و نامه نگاری مسئولان قبلی این اتاق با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را تشریح کرد.
وی که با حفظ سمت، رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری استان تهران و مدیرعامل اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت است در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: براساس پیش بینی ها قرار است که 45 میلیون نفر در کشور سهامدار سهام عدالت شوند.
 مدیرعامل اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت با اشاره به فراخوان دریافت سهام عدالت برای جمعیت حدود 3 میلیون نفر دیگر عنوان کرد: تاکنون حدود 41 میلیون و 300 هزار نفر برای دریافت سهام عدالت ثبت نام کرده اند. از این تعداد حدود  39 میلیون و 175 هزار نفر قطعا سهام عدالت خود را دریافت کرده اند.
پاک بین در مورد آخرین وضعیت واگذاری سهام عدالت کارگران اظهارداشت: همپوشانی ها و کارهای مربوط به ثبت نام کارگران انجام شده استٰ و هم اکنون در مراحل چاپ اوراق سهام هستیم. برگه های فراخوان از طریق مراجع ذی صلاح بین کارگران توزیع می شود.
  نویسنده: ׀ تاریخ: سه شنبه هفدهم آبان 1390 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet كارگران فصلي و ساختماني
كارگران فصلي و ساختماني براي رفع نقص مدارك خود به سايت وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعي مراجعه نمايند  مدير كل امور اجتماعي وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعي گفت : يكي از   برنامه هاي مهم وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعي براساس منشور كاري ، بهبود روش واگذاري سهام به كارگران است .
مسعود كاظم زاده مسئول در وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعي  افزود : تعداد 169/734/2 نفر كارگر فصلي و ساختماني ثبت نام كننده در سايت در فرآيند بررسي شرايط احراز قرار گرفته كه اسامي آنها به تفكيك به استانهاي سراسر كشور ارسال كه وضعيت آنها توسط ادارات كل تعاون ، كار و رفاه اجتماعي با همكاري برخي دستگاهها و تشكل هاي كارگري و كارفرمايي در حال بررسي است.
 وي افزود : تا كنون وضعيت 000/500/1 نفر كارگر فصلي و ساختماني مورد تاييد قرارگرفته است ،  همچنين حدود 000/55 نفر حائز شرايط نبوده و 000/560 نيز نقص مدارك داشته اند.
 كاظم زاده اضافه كرد : به غير از افرادي كه نقص مدرك داشته اند تعداد 650 هزار نفر نيز در حال بررسي وضعيت قراردارند .
مسعود كاظم زاده مدير كل امور اجتماعي از كليه كارگران فصلي و ساختماني ثبت نام شده درخواست كرد كه به سايت وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعي (حوزه كار) به نشاني : www.mlsa.gov.ir و يا سامانه ثبت نام اينترنتي سهام عدالت كارگران فصلي و ساختماني www.karsaham.ir مراجعه و در صورت نقص مدرك ، نسبت به اصلاح آن اقدام نمايند .
وي تاريخ رفع و اصلاح نقص مدرك را حداكثر تا مورخ 25/6/90 اعلام كرد .

  نویسنده: ׀ تاریخ: چهارشنبه سی ام شهریور 1390 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet استخدام نيروي شركتي براي كارهاي تخصصي ممنوع است
معاون معاونت سرمايه انساني رييس‌جمهور:
استخدام نيروي شركتي براي كارهاي تخصصي ممنوع است

معاون حقوقي، استان‌ها و مجلس معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور تاكيد كرد كه هيچ نهاد دولتي حق ندارد، براي كارهاي تخصصي نيروي شركتي استخدام كند.

عبدالعلي تاجي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين‌كه استخدام نيروي شركتي تخلف از قانوني است در پاسخ به اين سوال كه آيا هم‌اكنون نيروي شركتي در سازمان‌ها وجود دارد‌ يا خير؟ اظهار كرد: قاعدتا نبايد وجود داشته باشد، چون براساس تاكيد دولت اين نيروها بايد به قرار‌داد كار معين تبديل وضعيت شده باشند.

او با اشاره به اين‌كه دولت بيش از 200 هزار نفر از نيرو‌هاي شركت مربوط به سال هاي 88 و قبل را در سال گذشته از حالت شركتي خارج كرده است، افزود: در سال گذشته و امسال براساس مصوبه‌ دولت نبايد استخدام نيروي شركتي انجام شده باشد و تخلف از اين كار تخلف از قانون است.

تاجي با بيان اين كه استخدام نيروهاي شركتي فقط براي كارهاي حجمي مانند نظافت، طبخ غذا و اداره فضاي سبز مجاز است، ادامه داد: حتي براي اموري مانند مسوول دفتر هم امكان جذب نيروي شركتي وجود ندارد.

معاون معاونت توسعه‌ مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور با اشاره به اين‌كه استفاده از نيرو‌هاي شركتي در مشاغل غيرحجمي تبعات ناخوشايندي براي نيروهاي كار داشته است، گفت: در گذشته بعضي سازمان‌ها از قرار‌دادهاي نيروهاي شركتي براي استخدام افراد با كارهاي غيرمرتبط استفاده مي‌كردند، اما مصوبه‌ دولت اين كار را منع كرد و قاعدتا در حال حاضر نبايد نيروي شركتي با كار غيرحجمي در سازمان‌هاي دولتي وجود داشته باشد.

  نویسنده: ׀ تاریخ: چهارشنبه یکم تیر 1390 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet وزير صنايع و معادن:

توليد ۷۰ قلم كالاى استراتژيك صنعتى به صورت هفتگى پايش مى شود
وزير صنايع و معادن از پايش توليد ۷۰ قلم كالاى استراتژيك صنعتى به صورت هفتگى خبرداد و گفت كه در چهار ماهى كه از اجراى قانون هدفمندى يارانه ها مى گذرد، متوسط توليد عمده محصولات صنعتى نسبت به صورت مشابه سال گذشته افزايش چشمگيرى داشته است.
به گزارش مهر، على اكبر محرابيان در حاشيه سفر هيات دولت به استان كردستان در جمع صنعتگران و معدنكاران اين استان خاطر نشان كرد: علاوه بر كالاهاى صنعتى، ميزان توليد محصولات معدنى و مصرف انرژى در واحدهاى صنعتى نيز به طور هفتگى رصد مى شود كه نتايج اين بررسى ها نشان مى دهد مصرف گاز واحدهاى صنعتى در اين مدت حداقل ۲۰ درصد افزايش يافته است.
وى در ادامه با بيان اينكه با اجراى قانون هدفمندى يارانه ها به دنبال افزايش راندمان و بهره ورى واحدهاى توليدى هستيم تصريح كرد: با اجراى اين قانون يكسرى فضاهابازارهاى جديد براى بخش صنعت و معدن كشور پديد آمده است كه صاحبان صنايع مى توانند با استفاده از اين ظرفيت هاى جديد ميزان توليد و سوددهى خود را افزايش دهند.
محرابيان در اين خصوص گفت: در حال حاضر تعدادى از واحدهاى سيمانى اقدام به نصب سيستم «WHR» براى توليد برق از هدر رفت گرما در واحدهاى توليدى خود كرده اند و كار نصب اين سيستم در يكى از واحدهاى سيمانى كشور به اتمام رسيده است.وى با اشاره به اينكه اين واحد سيمانى هم اكنون يك مگاوات برق از اين طريق توليد مى كند گفت: كمتر از دو سال ديگر هزينه برق در اين واحد صنعتى به صفر مى رسد.
۲۷ هزار ميلياردريال براى توسعه صنعتى استان كردستان
وزير صنايع ومعادن از اجراى ۲۰ طرح صنعتى ومعدنى در استان كردستان خبر داد و گفت: با تامين بالغ بر ۲۷ هزار ميليارد ريال منابع مورد نياز براى تكميل اين طرحها، تمامى اين پروژه ها ظرف ۲ سال آينده به بهره بردارى خواهند رسيد.
محرابيان در حاشيه نودومين سفر هيات دولت به كردستان با بيان اين مطلب، افزود: بالغ بر ۱۸ هزار ميليارد ريال از اين منابع از محل صندوق توسعه ملى بصورت تسهيلات ارزى و ريالى در اختيار صنعتگران قرار خواهد گرفت و مابقى آورده بخش خصوصى خواهد بود.
محرابيان تاكيد كرد: با تكميل اين طرحها براى ۱۰ هزارنفر به صورت مستقيم و براى ۴۵ هزار نفر ديگر به صورت غير مستقيم اشتغال ايجاد خواهد شد.
وى در ادامه به جزئيات برخى ازاين طرحها اشاره كرد و گفت: ۱۷ مورد از اين پروژه ها جزء طرحهاى بزرگ صنعتى و معدنى به حساب مى آيند، كه ۱۳ مورداز اين طرحها صنعتى هستند و بيش از يك هزارو ۸۰۰ ميليارد تومان سرمايه گذارى در آنها صورت خواهد گرفت و ۴ طرح ديگر معدنى هستند كه با سرمايه گذارى بيش از ۸۲۲ ميليارد تومان به بهره بردارى خواهند رسيد.
به گفته وزير صنايع ومعادن طرح فولاد زاگرس و دو طرح توليد محصولات فولادى از جمله مهمترين اين طرحها هستند.محرابيان در بخش ديگرى از سخنانش به افزايش ۳ برابرى شركها و نواحى صنعتى استان كردستان طى چند سال اخير اشاره كرد و گفت: تعداد شهركها و نواحى صنعتى اين استان به ۲۴ شهرك رسيده است، اين در حالى است كه تا همين چند سال پيش تعداد شهركها و نواحى صنعتى از ۷ مورد تجاوز نمى كرد.
وى همچنين در خصوص آخرين وضعيت منطقه صنعتى مشترك با كشور عراق نيز گفت: در حال حاضر مراحل بررسى ايجاد اين شهرك در مرز عراق منطقه سليمانيه در حال انجام است.
وزير صنايع ومعادن در ادامه با بيان اينكه براى پيشرفت هاى صنعتى استان كردستنان بطور ويژه وقت خواهد گذاشت، گفت: همانطوريكه پيش از اين اختيار ستاد تسهيل را در استان اصفهان تفويض كرده بوديم تا امور با سرعت بيشرى رسيدگى شود، در استان كردستان هم به زودى اختيار ستاد تسهيل را به مسئو لان اين استان تفويض خواهيم كرد.
وزير صنايع ومعادن همچنين با حضور در شهرستان قروه از توابع استان كردستان، كلنگ احداث يك واحد توليد محصولات فولادى را به زمين زد.
محرابيان در جلسه شوراى ادارى شهرستان قروه شركت كرد و در پايان جلسه با ملاقات مردمى از نزديك در جريان مسايل و مشكلات مردم اين منطقه قرار گرفت.
وزير صنايع ومعادن در نشست شوراى ادارى شهرستان قروه با بيان اينكه يكى از اولويتهاى رشد قروه گسترش راههاى اين شهرستان است، گفت: شهرستان قروه بايد گسترش پيدا كند تا مسير پيشرفت اين منطقه هموارتر شود.
وى در بخش ديگرى از سخنانش با اشاره به اينكه وجود ذخاير غنى معدنى در اين منطقه از جمله مزيتهاى شهرستان قروه به شمار مى رود، گفت: براى بهره بردارى از معادن موجود بايد افراد توانمندى انتخاب شود كه حقوق مردم را به موقع و به خوبى پرداخت كنند، در مقابل بايد شرايطى در اين منطقه فراهم شودكه بهره برداران معدنى ازامنيت سرمايه گذارى برخوردار باشند، در اين صورت به سرعت شاهد افزايش ميزان برداشت از معادن اين منطقه خواهيم بود.
  نویسنده: ׀ تاریخ: پنجشنبه یکم اردیبهشت 1390 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet 27 هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه صنعتی کردستان تصویب شد .


 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، وزیر صنایع و معادن امروزدر بازدید از کارخانه ی ذوب آهن کردستان گفت: این میزان اعتبار برای اجرای 20 طرح صنعتی و معدنی بزرگ همزمان با نودمین سفر هیات دولت به کردستان به تصویب هیات دولت رسید .

علی اکبر محرابیان افزود: 18 هزار میلیارد ریال ازاین اعتبارات به صورت تسهیلات ریالی و ارزی خواهد بود.

وزیر صنایع و معادن بـا بیان اینکه اجرای برخی از این طرح هـا در ماه هـای اخیر آغاز و برخی نیز همزمان با سفر سوم کلید خورد افزود : بـا اجرای این طرح هـا کردستان جهش فوق العاده ای را در بخش صنعت شاهد خواهد بود .

محرابیان با اعلام رفع موانع اجرای طرح توسعه کارخانه ذوب آهن کردستان ، گفت : وجود معادن سنگ آهن در کردستان زمینه ساز ایجاد مجموعه های فولادی در این استان است .

کارخانه ذوب آهن کردستان از سال 76 در این استان راه اندازی شد و سالانه70 تن چدن تولید می کند .

برگرفته از وب سایت واحد مرکزی خبر
  نویسنده: ׀ تاریخ: پنجشنبه یکم اردیبهشت 1390 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet سایت ثبت نام سهام عدالت کارگران

www.mlsa.gov.ir


66 sahame edalat econews Fixd سایت ثبت نام سهام عدالت کارگران

افتتاح سامانه اینترنتی ثبت‌نام سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در این مراسم که با حضور وزرای کار و امور اقتصادی و دارایی و جمعی از نمایندگان قشر کارگری برگزار شد، سامانه مذکور به صورت اینترنتی رونمایی شد.بنابراین گزارش ارسلان فتحی پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، جعفرزاده از نمایندگان مجلس ، محجوب رئیس فراکسیون کارگری مجلس، زارعی معاون فرهنگی وزارت کار و امور اجتماعی از دیگر حضار این مراسم بودند.
کاربران می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی وزارت کار به آدرس www.mlsa.gov.ir سامانه مذکور را مشاهده کنند.
  نویسنده: ׀ تاریخ: دوشنبه بیست و سوم اسفند 1389 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet تغییر و تحول
امروز مورخه 9/11/1389 تغییر و تحولهای که مدیریت جدید     قول آن را بارها داده بود با ممنوع الورود شدن چند نفرازمسئولین     (مدیربهره برداری شرکت خوان گل،معاونت برق شرکت خوان گل،معاونت چدن ریزی شرکت خوان گل و یکی از سرپرستان شیفت)به کارخانه آغاز شد .

امید واریم این تغییر وتحولها سرآغازی باشد برای اصلاحات هر چه بهتر،رونق بخشیدن به کار کارخانه،بالا بردن روحیه پرسنل وارتقاء هرچه بیشتر سطح رفاه کارکنان.

امیدواریم

  نویسنده: ׀ تاریخ: دوشنبه نهم اسفند 1389 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet اطلاعیه مهم ؟؟؟؟؟؟؟؟


با سلام

همکاران گرامی با توجه به تغییرات زیادی که در حوزه مدیریت اتفاق افتاده وتمامی این تغییرات بدلیل موقیت بحرانی کارخانه بوده است از شما خواهشمندم تا نظرات خود را درباره مشکلات کارخانه وراهکاری برای حل انها وهمچنین نظر خود را درباره مدیریت جدید بیان نمایید

باتشکر نظر یادتون نره


  نویسنده: ׀ تاریخ: چهارشنبه بیستم بهمن 1389 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

bullet تغیر وتحول

مدیر عامل ذوب آهن کردستان اخراج شد

درروز شنبه مورخه 25/10/1389طی تصمیم گیری هیئت مدیره ذوب آهن کردستان          

اقای محمد حسن علومی مدیر عامل این کارخانه از کار برکنار وبه جای

ایشا ن اقای  هومن نوری

(شرکت سایپا)منصوب گردید

  نویسنده: ׀ تاریخ: یکشنبه سوم بهمن 1389 ׀ موضوع: اطلاعيه ׀

 
CopyRight 2009 , workman.BlogFa.com , All Rights Reserved
Powered By Blogfa | Template By :
Kashkul.Com